بازگشت به نسخه قدیمی اندروید

2

نسخه جدیدی از Android را بر روی تلفن خود نصب کرده و می خواهید دوباره آن را برگردانید؟ در اینجا نحوه بازگشت به نسخه قدیمی اندروید  آورده شده است.

بازگشت به نسخه قدیمی اندروید

به طور کلی ، همیشه بهتر است که دستگاه های خود را به روز نگه دارید. اما متأسفانه ، به روزرسانی ها گاهی اوقات می توانند نرم افزار را خراب کنند ، ویژگی ها را به روش های ناخواسته تغییر دهند یا اشکالاتی به همراه داشته باشند که ممکن است سازنده برطرف نکند.

 

بازگشت به نسخه قبلی اندروید به طور کلی توصیه نمی شود ، اما غیرممکن نیست. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

 

قبل از پایین آمدن دستگاه

پایین آوردن نسخه اندروید  روندی نیست که به طور رسمی توسط تولید کنندگان پشتیبانی شود. انجام این کار آسان نیست ، ممکن است ضمانت دستگاه شما را باطل کند و به طور بالقوه می توانید دستگاه خود را آجر کنید. شما نباید این روش را امتحان کنید مگر اینکه تجربه تغییر نرم افزار دستگاه خود را داشته باشید.

 

اینکه آیا می توانید دستگاه خود را به درجه پایین برسانید ، به این بستگی دارد که آیا می توانید بوت لودر را باز کنید. قفل دستگاه های گوگل یا وان پلاس به راحتی باز می شود ، در حالی که قفل دستگاه های هواوی ، سامسونگ یا نوکیا ممکن است دشوار یا کاملاً غیرممکن باشد.

 

شما باید در مورد دستگاه خود تحقیق کنید ، مخصوصاً اگر آن را از شرکت مخابراتی خریداری کرده اید. برخی از شرکتهای مخابراتی نیاز دارند که شما ابتدا رمز قفل را از آنها بگیرید ، یا اینکه به هیچ وجه اجازه قفل بازکن بوت را نمی دهند.

 

باز کردن قفل bootloader حافظه داخلی شما را پاک می کند. قبل از شروع ، حتماً از تمام اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید !

 

مواردی که قبل از اینکه بتوانید آنها را تغییر دهید به آنها نیاز دارید

پس از پشتیبان گیری از تمام داده های خود ، باید ایمیج کارخانه اندروید را از نسخه ای که می خواهید به آن برگردید دانلود  کنید و باید به طور خاص برای دستگاه شما طراحی شود.

 

Google لیستی از ایمیج های کارخانه را در اختیار کاربران Pixel قرار می دهد . برای سایر تولیدکنندگان تلفن ، باید یک ایمیج کارخانه رسمی برای دستگاه خود پیدا کنید. اگر نمی توانید آنها را در وب سایت سازنده پیدا کنید ، یک مکان عالی برای جستجوی آنها در انجمن های توسعه دهندگان XDA است.

 

همچنین برای استفاده از ابزارهای ADB و fastboot باید Android SDK را دانلود و نصب کنید . راهنمای ما را در این رابطه بررسی کنید  : نصب ADB و Fastboot روی ویندوز

 

در آخر ، باید تلفن خود را از طریق USB به رایانه متصل کنید ، بنابراین حتما از کابل USB اصلی استفاده کنید. اگر نسخه اصلی ندارید ، به جای آن از کابل با کیفیت بالا استفاده کنید.

 

 

چگونه می توان  به نسخه قدیمی اندروید  خود بازگشت ؟

ما برای نشان دادن مراحل آموزش در لرن پارسی از تلفن Pixel استفاده می کنیم. این فرآیند باید در اکثر گوشی هایی که نسخه اندروید آن ها قابل کاهش هستند ، کار کند ، اما هر دستگاه متفاوت است. بعضی از آنها مجموعه دیگری از دستورالعمل ها را دنبال می کنند یا به ابزارهای مختلفی نیاز دارند.

 

قبل از ادامه کار ، بررسی کنید که آیا این مورد در دستگاه شما وجود دارد. انجمن های توسعه دهندگان XDA که ذکر کردیم مکان خوبی برای جستجوی این اطلاعات است.

 

مرحله ۱: USB Debugging را فعال کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که با رفتن به تنظیمات ، یافتن قسمت About phone و سپس ضربه زدن روی Build number تا  Developer options را در تلفن خود روشن کنید تا پیامی دریافت کنید که می گوید: “شما اکنون یک برنامه نویس هستید!”

 

در مرحله بعد ، وارد Developer options شوید و USB debugging و OEM unlocking  را فعال کنید .

مرحله اول

 

مرحله ۲: تلفن خود را به رایانه وصل کنید

تلفن خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.

 

در رایانه ، به پوشه ای که Android SDK در آن ذخیره شده است بروید و ایمیج کارخانه اندرویدی را که دانلود کرده اید در آنجا قرار دهید. ایمیج های کارخانه معمولاً در پرونده های ZIP حاوی پرونده های IMG وجود دارد. ایمیج  کارخانه را همانجا در پوشه Android SDK از حالت فشرده خارج کنید.

 

اکنون ، در حالی که هنوز در پوشه Android SDK هستید ، Shift را نگه داشته سپس در داخل پنجره راست کلیک کرده و سپس Open PowerShell window here را در اینجا انتخاب کنید .

در پنجره PowerShell که باز می شود ، adb devices  را تایپ کنید تا بررسی کنید آیا تلفن شما شناسایی شده است. اگر چنین است ، باید شماره سریال آن را در لیست ذکر شده مشاهده کنید. در غیر این صورت ، سعی کنید از کابل USB دیگری استفاده کنید.

 

حالا شما باید دستگاه خود را به حالت fastboot بوت کنید. برای این کار ، adb reboot bootloader را در PowerShell تایپ کنید .

دستورات ADB در PowerShell

 

مرحله ۳: قفل بوت لودر را باز کنید

هنگامی که دستگاه شما در حالت fastboot قرار گرفت ، بوت لودر را باز خواهیم کرد.

 

بسته به دستگاه خود ، fastboot oem unlock را تایپ کنید و اگر این دستور کار نکرد ، در عوض fastboot flashing unlock  را تایپ کنید . اگر همه چیز خوب پیش رفت ، باید تأییدیه دستگاه خود را در مورد قفل شدن بوت لودر مشاهده کنید.

 

مرحله ۴: نسخه قدیمی اندروید را نصب کنید

برخی از تولیدکنندگان اسکریپت “flash-all” را به عنوان بخشی از ایمیج کارخانه بارگیری شده قرار می دهند که به طور خودکار همه چیز را برای شما فلش می کند. در این صورت ، اسکریپت باید همراه با پرونده های IMG که استخراج کرده اید ، در پوشه Android SDK باشد.

 

روی اسکریپت flash-all.bat دوبار کلیک کنید . یک جعبه باید ظاهر شود که به شما نشان می دهد روند فلاش زدن به طور اتفاقی شروع می شود. در این فرآیند تلفن خود را از برق جدا نکنید!

اسکریپت flash-all

اگر اسکریپت flash-all را مشاهده نمی کنید ، باید همه چیز را به صورت دستی فلش کنید. برای انجام این کار ، دستورات زیر را به ترتیب تایپ کنید:

fastboot flash bootloader [bootloader file name].img

 

fastboot reboot-bootloader

 

fastboot flash radio [radio file name].img

 

fastboot reboot-bootloader

 

fastboot flash -w update [image file name].zip

 

اکنون تلفن شما باید دوباره راه اندازی شود. اگر همه چیز به خوبی پیش رفت ، اکنون باید نسخه پایین  Android را اجرا کنید. باید تلفن خود را دوباره از ابتدا تنظیم کنید.

 

نکاتی که در هنگام بازگشت به نسخه قدیمی اندروید باید در نظر بگیرید

از آنجا که باز کردن قفل بوت لودر دستگاه شما شامل پاک کردن تمام داده های شما است ، ممکن است بخواهید به جای آن تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید .

 

این روش بسیار کم خطرتر از حذف قفل بوت لودر است و احتمال دارد با اشکالات یا مشکلات عملکردی که پس از بازنشانی کارخانه مواجه شده اید ، از بین بروند. به علاوه ، شما هنوز هم می توانید از تمام ویژگی های نسخه جدید Android لذت ببرید.

 

اگر در پایین آوردن به نسخه قدیمی اندروید تمایل ندارید ، می توانید یک رام سفارشی نصب کنید. ROM های سفارشی اغلب با بهبود نرم افزار رسمی دستگاه شما همراه هستند و توسعه دهندگان گاهی اوقات نسخه های قدیمی را با اصلاحات امنیتی به روز می کنند.

 

این گزینه ای است که ارزش بررسی آن را دارد اگر سازنده تلفن شما ایمیج هایی از نرم افزار قدیمی Android را به شما ارائه نمی دهد.

 

اگرچه معمولاً برای از بین بردن مشكلات ، تنظیم مجدد كارخانه باید كافی باشد ، اما اگر تنها گزینه بازگشت به نسخه قدیمی اندروید   می باشد  ، حالا می دانید چگونه این كار را انجام دهید.

 

به یاد داشته باشید که روشی که توضیح می دهیم ممکن است با دستگاه شما کار نکند. این فرآیند همیشه خطر آجر تراشی تلفن شما را به همراه دارد ، بنابراین از همه داده های خود پشتیبان تهیه کنید!

نوشته بازگشت به نسخه قدیمی اندروید اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.