با واتساپ در اندروید خود مشکل دارید؟ راه حل ها را بخوانید

2

رفع مشکلات واتساپ

WhatsApp یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی است – هر ماه بیش از ۱۰ درصد از جمعیت جهان به طور فعال از آن استفاده می کنند. با توجه به این حجم از استفاده ، واضح است که بسیاری از موارد را به درستی به دست می آورد ، اما امروز ما بر روی اشتباهات آن تمرکز خواهیم کرد. در اینجا برخی از رایج ترین مشکل های واتساپ در اندروید و نحوه حل آنها را نوشته ایم.

مشکل نصب واتساپ

برای دانلود آخرین نسخه WhatsApp ، باید یک تلفن هوشمند داشته باشید که از Android نسخه ۲.۳.۳ به بالا استفاده کند. می توانید نسخه Android فعلی تلفن خود را در تنظیمات> درباره تلفن بررسی کنید .

 

اگر می خواهید برنامه WhatsApp را از وب سایت WhatsApp نصب کنید ، باید منابع ناشناخته را در تنظیمات خود فعال کنید. به تنظیمات> برنامه ها بروید و مرورگر تلفن همراه خود را پیدا کنید و منابع ناشناخته را از مرورگر خود فعال کنید . البته ، اگر این مشکل را از فروشگاه Play دریافت کنید ، مسئله ای نیست.

مشکل نصب واتساپ

 

 

کد فعال سازی واتساپ خود را دریافت نکردم

اگر نصب بدون مشکل انجام شد ، اما پیام تولید شده به طور خودکار همراه با کد فعال سازی شما هرگز ارسال نشد ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که شماره خود را به درستی وارد کرده اید. دوبار بررسی کنید که کشور صحیحی را از لیست کشویی انتخاب کرده اید. این کشوری است که شماره تلفن شما از آن است ، لزوما کشوری نیست که در آن زندگی می کنید.

 

اگر هنوز کد را دریافت نکردید ، درخواست تماس صوتی کنید. به این ترتیب کدی را که یک رایانه از طریق تلفن برای شما خوانده است خواهید داشت.

 

به یاد داشته باشید ، برای ثبت نام در WhatsApp باید سیم کارت داشته باشید. همچنین ، شما فقط می توانید از یک دستگاه در هر شماره تلفن استفاده کنید.

کد فعال سازی واتساپ

 

 

من نمی توانم به WhatsApp متصل شوم ، WhatsApp کار نمی کند ، یا واتساپ خراب است

مشکلات اتصال WhatsApp معمولاً به دلیل اتصال Wi-Fi یا شبکه داده شما ایجاد می شود. اگر قادر به ارسال پیام نیستید ، در اینجا چند راه حل آورده شده است:

 

 • مطمئن شوید تلفن شما روشن است (برای تازه کارها)
 • آخرین نسخه برنامه را از فروشگاه Play نصب کنید (پیوند بالا)
 • اتصال اینترنت ، Wi-Fi یا ۴G خود را بررسی کنید (در تنظیمات> بی سیم و شبکه )
 • مطمئن شوید که یک برنامه Task Killer روی WhatsApp تأثیری نگذاشته است.
 • حافظه پنهان برنامه را خالی کنید ( تنظیمات> برنامه ها> WhatsApp> پاک کردن حافظه پنهان )
 • سرانجام ، آخرین راه حل : حذف برنامه و سپس نصب مجدد آن

 

حتی گاهی اوقات WhatsApp قدرتمند با مشکلات سرور روبرو می شود. اگر فکر می کنید WhatsApp به دلیل از کار افتادن سرویس کار نمی کند ، به حساب WhatsApp Status Twitter بروید ، جایی که به روزرسانی های قطعی این پیام رسان ارائه می شود .

واتساپ مخاطبین من را تشخیص نمی دهد

چند دلیل وجود دارد که WhatsApp مخاطبین شما را تشخیص نمی دهد ، بنابراین در اینجا یک چک لیست ساده برای اطمینان از این موضوع وجود دارد:

 

 • حتماً شماره تماس صحیح (شماره هایی که برای WhatsApp استفاده می کنند) داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که آنها در حال حاضر از WhatsApp استفاده می کنند.
 • حتماً آخرین نسخه WhatsApp را داشته باشید.
 • در لیست مخاطبین خود ، اطمینان حاصل کنید که همه مخاطبین شما “قابل مشاهده”  هستند.
 • در لیست مخاطبین خود ، اطمینان حاصل کنید که همه گروه های تماس (دوستان ، خانواده ، همکاران و غیره) روی “قابل مشاهده” تنظیم شده اند.

واتساپ مخاطبین من را تشخیص نمی دهد

WhatsApp مخاطبین تکراری دارد

اگرچه این مشکل از طریق به روزرسانی WhatsApp تا حد زیادی ریشه کن شده است ، اما اگر مخاطب تکراری در دفترچه آدرس خود داشته باشید ، ممکن است به نوعی ادامه پیدا کند. با نحوه حذف مخاطبین تکراری در Android آشنا شوید .

منظور از «آخرین مشاهده» در واتساپ چیست؟

آخرین مهلت زمانی به شما می گوید که آخرین باری که کاربر از WhatsApp استفاده کرده است. این بدان معنا نیست که آنها پیام های شما را خوانده اند ، فقط این را می گوید که آنها کی برنامه را باز کرده اند.

 

وقتی در WhatsApp هستید و یکی از مخاطبین شما نیز آن را باز می کند ، تغییر وضعیت آنها را به ‘Online’ مشاهده خواهید کرد ، اما این بدان معنا نیست که آنها به پیام های شما نگاه می کنند ، فقط اینکه از WhatsApp استفاده می کنند.

نمی توانم “Last Seen” را در واتساپ ببینم

اگر نمی توانید تایم Last Seen را در یک مکالمه مشاهده کنید ، ممکن است به چند دلیل باشد. اگر آخرین بار مشاهده خود را در تنظیمات> حساب> حریم خصوصی> آخرین مشاهده ، مشاهده کرده باشید ، دیگر نمی توانید آخرین بازدیدهای دیگران را مشاهده کنید .

زمان "آخرین مشاهده" فقط در برخی شرایط از بین می رود

اگر مشکل فقط مربوط به یک یا چند مخاطب باشد ، ممکن است به این معنی باشد که آنها Last Seen time را در تنظیمات WhatsApp خود غیرفعال کرده اند. اگر آنها هنوز پیام های شما را دریافت می کنند و به آنها پاسخ می دهند ، تقریباً به طور قطع چنین است.

 

دلیل نهایی این است که مخاطبی شما را مسدود کرده است. اگر پیام های شما هرگز از یک تیک خاکستری عبور نمی کنند ، پس این مساله را مسدودتر می کند. اگر نمی توانید تغییراتی در نمایه مخاطب نیز مشاهده کنید ، مطمئناً مسدود شده اید. متاسفم بخاطر مایوس کردنت !

تک تیک واتساپ

 

 

علامت های چک آبی در WhatsApp به چه معناست؟

در مورد معنی این دو چک (یا علامت تیک) در پنجره پیام WhatsApp شما سردرگمی زیادی وجود دارد. اگر می خواهید از تمام علامت گذاری ها در WhatsApp  کامل داشته باشید ، نگاهی به جزئیات ما بیاندازید که علائم واتساپ به چه معناست؟

 

در اینجا یک خلاصه سریع آورده شده است:

 • نماد ساعت به این معنی است که پیام شما هنوز از دستگاه شما ارسال نمی شود.
 • یک تیک خاکستری به این معنی است که پیام ارسال شده و توسط سرور WhatsApp دریافت شده است.
 • دو علامت خاکستری به معنی ارسال پیام به دستگاه مورد نظر است.
 • دو علامت آبی به این معنی است که گیرنده پیام را دیده است. (در مکالمات گروهی ، این بدان معنی است که همه شرکت کنندگان در گروه پیام را مشاهده کرده اند)

من در تماس صوتی واتساپ مشکل دارم یا نمی توانم پاسخگوی تماس باشم

اگر با تماس صوتی بی کیفیت ،  روبرو هستید یا نمی توانید تماس بگیرید یا دریافت کنید ، مطمئناً به ارتباط شما مربوط می شود. تماس های صوتی از طریق Wi-Fi یا داده تلفن همراه انجام می شود. اطمینان حاصل کنید که اتصال شما قوی است. اگر از داده تلفن همراه استفاده می کنید ، حداقل به ۳G نیاز خواهید داشت. شاید سعی کنید قطع و وصل شدن به شبکه را نیز انجام دهید. همچنین شخصی که با او صحبت می کنید نیز باید اطمینان حاصل کند که ارتباط خوبی دارد.

تماس صوتی واتساپ

من نمی توانم پیام های صوتی را بشنوم یا WhatsApp نمی تواند صدا را پخش کند

این می تواند مربوط به سنسور مجاورت باشد که واتس اپ به آن اعتماد می کند. این دوربین در نزدیکی دوربین جلویی گوشی شما یافت می شود و تشخیص می دهد که چه زمانی گوشی را روی گوش خود نگه داشته اید. اگر سنسور فعال باشد ، صدا از طریق بلندگوی گوش بسیار آرام پخش می شود. اطمینان حاصل کنید که تلفن خود را از چهره دور نگه دارید و صدا باید از طریق بلندگوی معمولی پخش شود. بررسی کنید که میزان صدا نیز روشن است.

نمی توانم فیلم یا عکس را در واتساپ دانلود کنم

به تنظیمات> استفاده از داده بروید و ببینید آیا فقط وقتی از Wi-Fi استفاده می کنید بارگیری خودکار رسانه را فعال کرده اید یا خیر. در صورت وجود ، یا باید به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید یا دانلود خودکار را روی داده تلفن همراه و / یا هنگام رومینگ فعال کنید.

استفاده از داده whatsapp

مشکل ، همانطور که معمولاً اتفاق می افتد ، این است که اگر در شبکه Wi-Fi هستید ، روتر خود را دوباره راه اندازی کنید و همچنین تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید.

مشکل مسدود شدن واتساپ در کشور من

اگر شما یکی از معدود افراد هستید که واتس اپ را در کشور خود مسدود کرده اید ، راه حل این مشکل وجود دارد. از VPN استفاده کنید.

مشکل ذخیره نشدن عکس ها در واتساپ و عدم فوروارد پیام

روش انجام این کار تغییر کرده است. تصویری را که می خواهید به اشتراک بگذارید طولانی فشار دهید و در بالا سمت راست صفحه ، یک پیکان سمت راست ظاهر می شود. و می توانید مخاطبی را که می خواهید تصویر را با آن به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

مشکل ذخیره نشدن عکس ها در واتساپ و عدم فوروارد پیام

در صورت گم شدن یا سرقت تلفن من چه کاری باید انجام دهم؟

ابتدا سیم کارت خود را با تماس با شرکت مخابراتی خود قفل کنید. این همیشه باید اولین قدم شما باشد. پس از انجام این کار ، WhatsApp دیگر نمی تواند در آن دستگاه فعال شود. پس از داشتن سیم کارت جدید (احتمالاً با همان شماره) می توانید WhatsApp را در تلفن جدید خود دوباره فعال کنید.

در ضمن ، به WhatsApp پیامی ارسال کنید و از آنها بخواهد حساب شما را غیرفعال کنند. ایمیلی با عنوان “گمشده / دزدیده شده : لطفاً حساب من را غیرفعال کنید” به آدرس support@whatsapp.com ارسال کنید و شماره تلفن خود را (همراه با کد شماره گیری بین المللی) در متن ایمیل وارد کنید. اگر این کار را نکنید ، همچنان می توان از WhatsApp از طریق Wi-Fi استفاده کرد.

گم شدن یا سرقت تلفن

اعلان “ممکن است پیام جدید داشته باشید”

در بعضی مواقع ممکن است اتفاقی بیفتد که واتس اپ اعلام می کند: “ممکن است پیام های جدیدی داشته باشید”. ممکن است از این پیام کاملا مبهم و رمزآلود متحیر شوید ، به خصوص وقتی WhatsApp را باز کنید و اعلان های جدیدی مشاهده نکنید. توضیح آن کاملاً ساده است! WhatsApp از اعلان های فشاری برای اطلاع شما از پیام ها استفاده می کند ، اما از کانال دیگری برای ارائه پیام واقعی استفاده می کند.

 

اگر در منطقه ای هستید که اتصال داده / Wi-Fi در آن ضعیف یا کم است ، شبکه قادر است پیام اطلاع رسانی را ارسال کند اما پیام واقعی را ارائه نمی دهد. این مشکل گاهی اوقات هنگام روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف داده در تلفن هوشمند رخ می دهد. اکنون ممکن است یک مشکل واقعی در واتس اپ وجود داشته باشد که می تواند باعث شود این اعلان ظاهر شود ، اما به احتمال زیاد مربوط به اتصال داده بد است.

مشکل مصرف بالای داده در واتساپ

آیا WhatsApp تمام داده های تلفن شما را در استفاده روزانه شما می جوید ؟ در اینجا نحوه کنترل برنامه گرسنه آورده شده است.

 

 • WhatsApp را باز کنید
 • “سه نقطه” را در سمت راست بالا لمس کنید
 • تنظیمات را انتخاب کنید
 • روی گزینه چهارم ، استفاده از داده و فضای ذخیره سازی ضربه بزنید
 • گزینه سوم را هنگام استفاده از داده تلفن همراه انتخاب کنید
 • چهار گزینه (عکس ، صدا ، فیلم و اسناد) را غیرفعال کرده و تأیید را فشار دهید
 • به پایین بخش ، استفاده از داده بروید و کادر سمت راست را علامت بزنید.

 

این کار هنگام دانلود داده های تلفن همراه ، دانلود خودکار هر نوع پرونده را غیرفعال می کند. با این کار از دانلود این پرونده ها با برنامه داده شما جلوگیری می شود. برای این کار منتظر خواهید ماند تا به یک شبکه Wi-Fi متصل شوید.

مشکل ارسال نشدن پیام  های WhatsApp

اگر نمی توانید پیام های واتساپ را ارسال یا دریافت کنید ، علت آن معمولاً اتصال به اینترنت بد است. اما اگر مطمئن هستید که تلفن شما به اینترنت متصل است ، با مراحل زیر عیب یابی مشکل را امتحان کنید:

 

 • تلفن خود را دوباره راه اندازی کنید یا دوباره خاموش و روشن کنید.
 • شما باید مراحل اولیه تأیید پیام کوتاه را برای WhatsApp به پایان برسانید.
 • تعداد مخاطبی که می خواهید در WhatsApp به او پیام دهید به درستی در تلفن شما ذخیره نشده است.

مشکل های  دیگر در واتساپ

اگر با WhatsApp مشکلات دیگری دارید که در اینجا ذکر نشده است ، با ما در میان بگذارید. اگر سوال بیشتری دارید ، می توانید مقالات ما را بررسی کنید یا درخواست خود را در نظرات زیر بگذارید. ما همچنین این مقاله را با راه حل های بیشتر برای حل مشکل واتساپ به روز می کنیم.

نوشته با واتساپ در اندروید خود مشکل دارید؟ راه حل ها را بخوانید اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.