نحوه استفاده از دو یا چند صفحه کلید و ماوس در یک کامپیوتر

1

در این مقاله بیاموزید که چگونه از دو ماوس  و دو صفحه کلید در یک کامپیوتر ویندوز استفاده کنید .

استفاده همزمان از دو صفحه کلید و ماوس در یک کامپیوتر

تقریباً در هر رایانه ای یک صفحه کلید و ماوس به آن متصل است. و گرچه داشتن هر یک از آنها استاندارد است ، ولی  شرایطی وجود دارد که ممکن است بخواهید دو صفحه کلید یا دو ماوس  را به یک کامپیوتر  متصل کنید.

 

شاید شما بخواهید با یک ماوس بی سیم ثانویه یک رایانه شخصی را از آن طرف اتاق کنترل کنید ، یا شاید بخواهید یک دست خود را روی یک صفحه کلید اضافی برای دسترسی فوری به میانبرها نگه دارید.

 

دلیل شما هرچه باشد ، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از چند صفحه کلید و ماوس  در یک رایانه ویندوز استفاده کنید.

 

راه اصلی: هر دو صفحه کلید یا ماوس را مستقیماً به هم متصل کنید

آیا می دانید ویندوز می تواند همزمان چندین صفحه کلید و ماوس را شناسایی و استفاده کند؟ به سادگی از طریق پورت USB ماوس یا صفحه کلید خود را به برق متصل کنید یا با بلوتوث متصل شوید.

 

در ویندوز ۱۰ ، به Settings > Devices > Bluetooth & other devices  مراجعه کنید تا همه مواردی را که در حال حاضر متصل شده اید مشاهده کنید. شما می توانید عملکرد ماوس های خود را در بخش Mouse تغییر دهید ، اما این تنظیمات برای همه ماوس های متصل اعمال می شود. در نتیجه ، بسته به نوع متفاوت بودن ماوس  ها ، ممکن است احساس حساسیت بیش از حد یا عدم حساسیت کافی داشته باشید.

تظنیمات ماوس در ویندوز

اگر کامپیوتر اصلی خود را روی تلویزیون آینه می کنید و می خواهید آن را با یک ماوس بی سیم روی کاناپه کنترل کنید ، این یک راه حل عالی است. هر دو دستگاه عملکرد یکسانی را در رایانه شما انجام می دهند ، بنابراین می توانید به دلخواه بین آنها جابجا شوید و ویندوز اصلاً از این نظر مشکلی ندارد .

 

از نرم افزار Logitech Unified استفاده کنید

ماوس و صفحه کلیدهای مدرن Logitech با یک گیرنده متحد ارائه می شوند. این دانگل کوچک به درگاه USB متصل می شود و می تواند حداکثر شش دستگاه Logitech را به سیستم شما متصل کند. بنابراین ، اگر می خواهید از چند صفحه کلید یا ماوس استفاده کنید و همه آنها از Logitech هستند ، می توانید چند پورت USB را با هاب USB ذخیره کنید.

 

برای استفاده از این مورد ، مطمئن شوید که نرم افزار Logitech Unified را بر روی سیستم خود دارید. پس از نصب آن ، مراحل اضافه کردن هر یک از دستگاه های خود را دنبال کنید. اگر قبلاً دستگاهی را جفت کرده اید ، برنامه را باز کرده و روی Advanced کلیک کنید ، سپس یک دستگاه جدید را جفت کنید . برای روشن یا خاموش کردن دستگاه ، دستورالعمل ها را دنبال کنید و با گیرنده فعلی شما جفت می شود.

نرم افزار Logitech Unified

 

با استفاده از یک برنامه شخص ثالث ، دو مکان نما را با دو ماوس کنترل کنید

راه حل داخلی ویندوز به شما امکان می دهد از دو صفحه کلید یا دو ماوس در رایانه خود استفاده کنید ، اما آنها همیشه عملکردهای مشابه را انجام می دهند. اگر می خواهید دو مکان نما جدا روی صفحه داشته باشید که مستقل از یکدیگر کنترل شوند ، چه می کنید؟

 

برای این منظور ، باید به نرم افزار شخص ثالث مراجعه کنید. در گذشته ، TeamPlayer یک برنامه قابل اعتماد برای تحقق این هدف بود. با این حال ، در زمان نوشتن این مقاله ، TeamPlayer از هیچ منبع رسمی در دسترس نیست.

 

هنوز دانلود  های قدیمی آن را در اطراف وب مشاهده خواهید کرد ، اما استفاده از این موارد را به دلیل قدیمی بودن توصیه نمی کنیم. بعلاوه ، TeamPlayer پس از آزمایش کوتاه مدت رایگان نبود. درعوض ، بهترین گزینه TeamPlayer موجود را امتحان کنید : MouseMux.

 

با استفاده از MouseMux

MouseMux یک برنامه ساده است که به شما امکان می دهد بین چندین “پروفایل کاربری” جابجا شوید ، هر یک از آنها موس خود را دارند (و به صورت اختیاری ، صفحه کلید). به سادگی ماوس ها و صفحه کلیدهایی را که می خواهید استفاده کنید متصل کنید.

 

وقتی هر ماوس را برای اولین بار حرکت می دهید ، به یک کاربر در لیست اختصاص داده می شود. وقتی کاربر جدید فعال می شود ، این شبح تاریک می شود و وقتی در حال استفاده هستند ، نماد صفحه کلید / ماوس را نارنجی می کنید.

 

MouseMux سه حالت کنترل را ارائه می دهد. حالت بومی همان رفتار پیش فرض ویندوز است ، جایی که همه ماوس ها و صفحه کلید ورودی یکسانی را کنترل می کنند.

 

جالبتر اینکه ، ورودی Switched نشانگر رنگی خود را به هر کاربر می دهد و به هر شخص اجازه می دهد پنجره ها را بکشد و داخل برنامه ها را به طور مستقل از کاربر دیگر تایپ کند. برخی محدودیت ها وجود دارد ، از جمله اینکه نمی توانید همزمان روی پنجره های مختلف کلیک کنید. اما به طور کلی ، این یک روش شیک است که اجازه می دهد دو یا چند نفر همزمان از کامپیوتر استفاده کنند.

برنامه MouseMux

سرانجام ، حالت Multiplex تمام محدودیت های ورودی Switched را برطرف می کند . در این حالت ، چندین کاربر می توانند همزمان در برنامه های مختلف به استثنای موارد کمی کار کنند. وقتی روی برنامه ای کلیک کنید ، نمایه شما “مالک” آن برنامه می شود. توسعه دهندگان خاطرنشان می کنند که این حالت آزمایشی است ، بنابراین ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید. در صورت بروز مشکل از میانبر Ctrl + Alt + F12 استفاده کنید تا برنامه را از بین ببرید.

 

این برنامه شامل یک کتابچه راهنما است که همه گزینه ها را به طور عمیق توضیح می دهد . به طور کلی ، MouseMux ابزاری مفید برای استفاده همزمان از چند ماوس  است و برای استفاده شخصی در حالت بتا رایگان است.

 

  • دانلود  : MouseMux (رایگان)

 

برای یک ماوس دوم از TeamViewer با کامپیوتر دیگری استفاده کنید

TeamViewer

روش دیگر برای استفاده موثر  همزمان از دو ماوس یا صفحه کلید در یک کامپیوتر  ایجاد راه حل خود با TeamViewer (یا ابزار کنترل از راه دور دیگر) است. TeamViewer ابزاری آسان برای اتصال و کنترل رایانه از راه دور است. از آنجا که از مجموعه دوم ورودی بر روی همان دستگاه استفاده می کنید ، می تواند به طور موثری ماوس دوم را نیز به صورت فشرده به کامپیوتر شما اضافه کند.

 

TeamViewer را هم روی رایانه خود و هم دستگاه دیگری بارگیری و نصب کنید که به عنوان ماوس اضافی عمل کند. پس از راه اندازی ، دستگاه دوم را با استفاده از شماره شناسه و رمز عبور از رایانه اصلی به میزبان وصل کنید.

 

بعد از این ، دو مکان نما خواهید داشت: یکی از رایانه شما ، و دیگری که کامپیوتر از راه دور می تواند برای کنترل شما استفاده کند. مطمئن شوید که به Extras > Options > Remote control  مراجعه کرده و کادر Show your partner’s cursor را علامت بزنید تا نشانگر دیگر خود را در هر دو دستگاه نشان دهید ، در غیر این صورت نمی توانید مکان دیگر را ببینید.

TeamViewer

اگرچه این به شما امکان نمی دهد توابع مستقلی مانند MouseMux را انجام دهید ، اما برای اجازه دادن به دو نفر نشانگرها را در یک صفحه کنترل می کند. به عنوان مثال ، این برای بررسی اسناد مفید است ، زیرا هر دو طرف می توانند اشیا را برای نشان دادن دیگری انتخاب کنند. اما از آنجا که دستگاه از راه دور ماوس میزبان را با مکان نما خود حرکت می دهد ، این تنظیمات مکان نما دوگانه نیست.

 

بسته به سرعت اتصال شما ، ممکن است ماوس از راه دور دچار تاخیر شود. اما اگر به دقت دقیق موس دوم احتیاج ندارید ، می توانید با استفاده از این روش یک ماوس اضافی را به لپ تاپ خود متصل کرده و از آن به عنوان نشانگر ثانویه روی دسک تاپ خود استفاده کنید.

 

 

در مورد نرم افزار همکاری فراموش نکنید

بسته به آنچه می خواهید از دو مکان نما استفاده کنید ، حتی ممکن است برای اتصال ماوس دوم به راه حل های فوق نیاز نداشته باشید. برای همکاری در مورد سند با شخص دیگری ، می توانید او را به یک Google Doc دعوت کنید ، از OneNote برای ایده پردازی با هم استفاده کنید یا از ابزارهای مشابه همکاری تیمی بهره ببرید .

 

با برنامه هایی از این دست ، همه از رایانه شخصی خود استفاده می کنند ، اما روی یک سند با هم کار می کنند. این به شما امکان می دهد از چندین کاربر که همزمان در یک صفحه کار می کنند بدون هیچ گونه نصب پیچیده یا نرم افزار اضافی بهره مند شوید.

 

احتمالاً بیشتر افراد نیازی به استفاده همزمان از دو ماوس و دو صفحه کلید در یک کامپیوتر  نخواهند داشت. روش پیش فرض ویندوز برای اجازه دادن به دو دستگاه برای کنترل ورودی یکسان برای تنظیمات رسانه های خانگی بسیار مناسب است. گزینه های دیگری که بررسی کردیم چند روش برای داشتن دو مکان نما ماوس و ورودی صفحه کلید در یک رایانه به شما ارائه می دهد.

نوشته نحوه استفاده از دو یا چند صفحه کلید و ماوس در یک کامپیوتر اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.