نحوه تقسیم صفحه در ویندوز ۱۰ برای چند وظیفه ای

4

 تقسیم صفحه ویندوز 10

اگر مدتی است که از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که این سیستم عامل بسیاری از ویژگی های چند وظیفه ای را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، می توانید سوئیچرهای برنامه را برای جابجایی بین برنامه ها نصب کنید. برای راه اندازی سریع برنامه ها و موارد دیگر می توانید یک نوار کناری سفارشی اضافه کنید. با وجود همه این ویژگی ها ، به نظر می رسد ویژگی بومی صفحه تقسیم شده در ویندوز ۱۰ بهترین است. بیایید اعتراف کنیم ، هنگامی که با رایانه های خود کار می کنیم ، معمولاً چندین پنجره به طور هم زمان باز می کنیم. بیشتر اوقات ، ما همزمان روی یک پنجره کار می کنیم ، اما مواردی پیش می آید که باید بین دو پنجره به عقب و جلو برویم.

 

برای جابجایی بین دو پنجره ، می توانید از میانبرهای صفحه کلید یا سوئیچرهای برنامه استفاده کنید. با این حال ، اگر مایلید همزمان در چندین برنامه کار کنید ، به نظر می رسد حالت  Split Screen : ویندوز ۱۰ گزینه درستی است.

 

 

تقسیم صفحه در ویندوز ۱۰ برای چند وظیفه ای

با Split Screen به راحتی می توانید صفحه ویندوز ۱۰ خود را به دو یا چهار قسمت تقسیم کنید. پس از تقسیم ، می توانید با همه پنجره ها را همزمان کار کنید. در این مقاله ، ما یک راهنمای دقیق در مورد نحوه استفاده از ویژگی Split Screen ویندوز ۱۰ به اشتراک خواهیم گذاشت. بیایید مراحل را بررسی کنیم.

 

مرحله ۱. اول از همه ، شما باید دو یا سه برنامه را برای تقسیم صفحه اجرا کنید.

 

مرحله ۲. پس از اتمام ، باید یک پنجره فعال تعریف کنید. برای این منظور ، روی نوار عنوان در قسمت بالای پنجره کلیک کنید. دکمه سمت چپ ماوس را نگه دارید و پنجره را به سمت راست یا چپ صفحه خود بکشید .

پنجره را به سمت راست یا چپ صفحه خود بکشید

مرحله ۳. اکنون ویندوز ۱۰ یک طرح کلی شفاف از محل برداشتن پنجره به شما نشان می دهد. اگر وضعیت خوبی ندارید ، دکمه ماوس را رها کنید.

به سمت راست منتقل شد

مرحله ۴. پنجره به دو طرف صفحه نمایش داده می شود. برای اختصاص یک پنجره دیگر در سمت مقابل صفحه ، روی برنامه دیگر Window کلیک کنید. کلید سمت چپ ماوس را نگه داشته و آن را به سمت مقابل اختصاص دهید .

کلید سمت چپ ماوس را نگه داشته و آن را به سمت مقابل اختصاص دهید

مرحله ۵. اکنون دو پنجره را مشاهده می کنید که در کنار یکدیگر اجرا می شوند .

دو پنجره که کنار هم کار می کنند

مرحله ۶. اگر می خواهید عرض پنجره را تغییر دهید ، به سادگی نشانگر ماوس را بین پنجره قرار دهید . خواهید دید که نشانگر به یک پیکان دو سر تبدیل شده است . فقط عرض پنجره را تنظیم کنید.

عرض پنجره را تنظیم کنید

مرحله ۷. اگر می خواهید صفحه را بین سه یا چهار برنامه تقسیم کنید ، باید پنجره برنامه را به گوشه سمت راست بالای صفحه بکشید. بعد ، پنجره بعدی را به گوشه پایین سمت راست بکشید .

 تقسیم صفحه ویندوز 10

مرحله ۸. به همین ترتیب ، می توانید گوشه پایین سمت چپ و بالا سمت چپ را با دو برنامه Windows پر کنید. به این ترتیب می توانید حداکثر چهار پنجره را روی صفحه بگیرید.

تا چهار پنجره به صفحه ضربه بزنید

خودشه! انجام شد. به این ترتیب می توانید یک صفحه نمایش را در رایانه ویندوز ۱۰ تقسیم کنید.

 

بنابراین ، این مقاله در مورد نحوه تقسیم صفحه نمایش شما در ویندوز ۱۰ است. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند! اگر در این مورد شک دارید ، از بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

نوشته نحوه تقسیم صفحه در ویندوز ۱۰ برای چند وظیفه ای اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.