نحوه مطالعه PDF در حالت تاریک با Adobe Reader

2

PDF یک قالب فایل معمول است که احتمالاً شما اغلب با آن کار می کنید. بنابراین شرم آور است که اکثر خوانندگان PDF از یک حالت تاریک با کاربرد آسان برخوردار نیستند. اگر بقیه سیستم خود را با متن روشن روی پس زمینه تیره تنظیم کرده اید ، باز کردن یک PDF در شب می تواند کاملاً شوک آور باشد. اگر اغلب ،  PDF ها را در شب یا مدت زمان طولانی مانند کتاب های درسی   بخوانید ، این یک مشکل آزار دهنده است. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از Adobe Acrobat Reader در حالت تاریک استفاده کنید تا تجربه ای آسان تر از چشم شما باشد.

حالت تاریک PDF

نحوه استفاده از حالت تاریک در Adobe Reader

برای تغییر حالت تاریک برای PDF ها :

 

  • Adobe Reader را باز کرده و به Edit> Preferences بروید (در صورت تمایل از میانبر Ctrl + K استفاده کنید).
  • در آنجا ، برگه Accessibility  را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد ، به دنبال قسمت Document Colors Options بگردید .  علامت کادر Replace Document Colors را علامت بزنید ، سپس Use High-Contrast colors را انتخاب کنید .
  • در آخر ، از کادر کشویی High-contrast color combination گزینه White text on black  را  انتخاب کنید .
  • اکنون ، روی OK کلیک کنید تا از پنجره Preferences خارج شوید. بلافاصله باید ببینید که هرگونه PDF باز شده اکنون در حالت تاریک نمایش داده می شود.

گزینه کنتراست رنگی Adobe Reader

توجه داشته باشید که این ویژگی فقط متن را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین تصاویر و سایر مطالب را تلنگر نمی کند. این ممکن است دیدن برخی موارد در صفحه بعد از تعویض را برای شما سخت کند.

 

اگر از شکل ظاهری آن راضی نیستید ، می توانید طرح رنگ را در همان صفحه گزینه های ذکر شده در بالا تغییر دهید. به عنوان مثال برای پس زمینه خاکستری از گزینه Custom Color استفاده کنید .

 

و اگر نمی خواهید از حالت تاریک استفاده کنید ، می توانید این تنظیم را خاموش کنید. فقط کافیست Edit > Preferences ترجیحی را دوباره باز کرده و علامت کادر Replace Document Colors را بردارید تا تنظیمات حذف شود.

نحوه تغییر قالب Adobe Reader به Dark Mode

جدا از تغییر رنگ PDF ها ، Adobe Reader شامل دو مضمون برای عناصر دیگر خود است (مانند نوار منو). به طور پیش فرض ، این تنظیمات سیستم شما را دنبال می کند ، اما اگر موضوع به صورت خودکار در حالت تاریک نمایش داده نشود ، می توانید آن را تغییر دهید.

 

 

برای انجام این کار ، به View> Display Theme in Adobe Reader بروید. در آنجا می توانید گزینه های Light Gray و Dark Gray را انتخاب کنید. Dark Gray به حالت تاریک نزدیکتر است. کاملاً سیاه نیست اما هنوز هم برای طرفداران حالت تاریک مناسب تر است.

تم رنگی Adobe Reader

با استفاده از این دو نکته کوچک ، می توانید یک حالت تاریک مناسب به Adobe Reader بدهید. این ویژگی هنوز کامل نیست ، اما بهتر از این است که خودتان را با عناصر سفید روشن در سراسر نرم افزار کور کنید.

 

اگر تم تاریک Adobe Reader را دوست ندارید ، چرا PDF خوان دیگری را امتحان نمی کنید؟ همچنین می توانید PDF ها را در مرورگر خود باز کرده و از یک برنامه افزودنی حالت تاریک برای برگرداندن آنها استفاده کنید.

نوشته نحوه مطالعه PDF در حالت تاریک با Adobe Reader اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.