چگونه تاریخچه کلیپ بورد ویندوز ۱۰ را بررسی کنیم؟

4

اگر بدنبال روشی برای مشاهده و بررسی تاریخچه کلیپ بورد خود در ویندوز هستید ، ما یک روش ساده را برای این کار در ادامه مقاله امروز خود شرح داده ایم.

 تاریخچه کلیپ بورد ویندوز

هنگامی که ما تصمیم می گیریم داده خاصی را در سیستم رایانه ای خود از یک مکان به مکان دیگر کپی یا انتقال دهیم ، این داده ها به طور موقت در مکان خاص حافظه ما ذخیره می شوند. وقتی فرآیند کپی یا جابجایی در مکان مقصد اجرا می شود ، به داده های ذخیره شده در حافظه کلیپ بورد دسترسی پیدا می شود و برای کپی یا انتقال اطلاعات یا داده ها استفاده می شود. داده ها می توانند از متن معمول ، لینک های پیوندی ، پوشه ها گرفته تا پرونده های رسانه ای یا هر پرونده ای باشند.

 

حال وقتی از میانبر Ctrl + V برای چسباندن داده های ذخیره شده کلیپ بورد استفاده می کنیم ، فقط داده هایی که آخرین بار در کلیپ بورد ذخیره شده اند کپی یا انتقال داده می شوند. اگر به چیزی که قبلاً در کلیپ بورد ذخیره شده بود ، نیاز داشته باشیم؟  مانند ویندوز XP ، حتی کاربران ویندوز ۱۰ نیز می توانند به تاریخچه کلیپ بورد دسترسی پیدا کنند و هر چیزی را برای کپی یا انتقال از آن جا انتخاب کنند. این همان چیزی است که در این مقاله خواهیم دید. ما یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی دسترسی کاربر ویندوز ۱۰ به هر بیت از اطلاعات کلیپ بورد برای کپی یا انتقال داده ها ، جمع آوری کرده ایم.

چگونه تاریخچه کلیپ بورد ویندوز ۱۰ را بررسی کنیم؟

داده های کلیپ بورد فقط در صورت راه اندازی مجدد سیستم به طور کامل تنظیم یا بازیابی می شوند. تا زمانی که کامپیوتر را خاموش نکنید ، کلیپ بورد شما شامل تمام اطلاعات کپی شده در آن جلسه خواهد بود. برای دسترسی به این سابقه ، ابتدا باید آن را در ویندوز ۱۰ خود فعال کنید. فقط چند مرحله طول می کشد ، و نسبتاً ساده نیز هست.

 

  • بر روی جستجو کلیک کنید و متن “clipboard settings” را وارد کنید.
  • در نتایج ، تنظیمات clipboard را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا باز شود.

چگونه تاریخچه کلیپ بورد ویندوز 10 را بررسی کنیم

  • در پنجره ای که باز می شود ، کلیک کنید و ضامن Clipboard History را روشن کنید.

چگونه تاریخچه کلیپ بورد ویندوز 10 را بررسی کنیم؟

  • اگر می خواهید سایر دستگاه های خود مانند تلفن هوشمند خود را با تاریخچه کلیپ بورد همگام سازی کنید ، سپس ضامن “Sync across devices” را نیز روشن کنید.

 

اکنون هنگامی که می خواهید چیزی را کپی یا انتقال دهید ، کلید Windows + V را فشار دهید ، پنجره تاریخچه کلیپ بورد خود را بر روی صفحه خود نشان دهید. سپس از لیست داده های کلیپ بورد ، موردی را که می خواهید کپی یا انتقال دهید انتخاب کنید.

 

با این وجود در  کلیپ بورد ویندوز ، محدودیت هایی وجود دارد. داده ها فقط در صورت متنی ، HTML یا تصاویر کمتر از ۴ مگابایت می توانند ذخیره شوند. برای هر چیز دیگری ، فقط می توانید با انتخاب این داده ها اخیراً کپی یا جابجا کنید ، دقیقاً مانند کاری که معمولاً هنگام کپی یا انتقال هر چیزی روی رایانه انجام می دهید.

 

با فشار دادن و نگه داشتن کلیدهای Windows + V ، پنجره کلیپ بورد در سمت راست صفحه نمایش داده می شود. جدیدترین داده های کپی شده در بالا و قدیمی ترین ها در پایین خواهد بود. و بسته به نوع نسخه ویندوز ، چیدمان متفاوت خواهد بود.

در نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰ ، در کنار هر داده یک نماد سه نقطه ای خواهید داشت. با کلیک بر روی آن نماد ، سه گزینه حذف ، پین کردن و پاک کردن همه باز می شود. گزینه clear all  همه موارد موجود در کلیپ بورد شما را پاک می کند. گزینه pin آن داده های خاص را در بالا پین می کند و حتی اگر روی Clear All کلیک کنید یا کل سیستم را راه اندازی مجدد کنید ، پاک نمی شود. گزینه delete ، آن یک داده خاص (متن یا تصویر) را از کلیپ بورد حذف می کند.

برنامه Clipboard

برنامه کلیپ بورد

اکنون یک گزینه جایگزین برای این ویژگی کلیپ بورد داخلی ویندوز وجود دارد و برای آن ، شما باید برنامه Clipboard را از فروشگاه Windows دانلود کنید. این برنامه گزینه های بسیار بیشتری نسبت به ویژگی پیش فرض ویندوز ۱۰ ارائه می دهد. برای دریافت این برنامه ،

 

  • Windows Store را باز کنید و “clipboard” را جستجو کنید.
  • در نتیجه ، شما برنامه Clipboard را با ناشر Justin Chase خواهید دید. برنامه ای را توسط ناشر دیگری انتخاب نکنید.
  • سپس “Get the app” را برای برنامه Clipboard مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود و نصب برنامه شما در سیستم ویندوز ۱۰ شما انجام شود.
  • پس از نصب موفقیت آمیز برنامه Clipboard ، آماده استفاده از آن به دلخواه خود هستید. رابط کاربری موجود در این زمینه ساده است ، بنابراین با برنامه مشکلی نخواهید داشت.

 

بنابراین از ویژگی کلیپ بورد در ویندوز خود استفاده کنید و شروع به کپی کردن همه مواردی کنید که همه را با هم می خواهید. این ویژگی به خصوص در صورت داشتن چیزی برای کپی یا انتقال از یک مکان به مکان دیگر به صورت وصله ، به درد شما می خورد. به جای اینکه هر بار بین مبدا و مکان مقصد جابجا شوید ، فقط همه چیز را یک باره کپی یا برش دهید و سپس آن را در مکان مورد نظر جای گذاری کنید.

 

به این ترتیب شما می توانید عملکرد تاریخچه کلیپ بورد را در ویندوز ۱۰ فعال و استفاده کنید. اگر در مورد این راهنما یا سوالی  دارید ، در بخش نظرات زیر توضیح دهید ، و ما به شما پاسخ خواهیم داد همچنین ، برای اطلاعات مفید بیشتر ، حتماً سایر مقالات ما درباره نکات و ترفندهای آیفون ، نکات و ترفندهای اندروید ، نکات و ترفندهای رایانه شخصی و موارد دیگر را بررسی کنید.

نوشته چگونه تاریخچه کلیپ بورد ویندوز ۱۰ را بررسی کنیم؟ اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.