چگونه می توان با استفاده از Google Maps جهت سفر خود را پیدا کرد ؟

1

وقتی صحبت از پیمایش در یک شهر یا منطقه ناشناخته می شود ، Google Maps یک برنامه عالی است. به طور معمول ، ما نام مقصد خود را مانند نام شهر یا مکان بازار تنظیم می کنیم ، و سپس به راه می افتیم. هنگام شروع سفر ، به طور خودکار تخمین مسیر را دریافت می کنیم. اما از کجا می دانیم که به کدام سمت می رویم؟  هنگام مسافرت در یک شهر شلوغ یا خیابان محبوب نیازی به دانستن مسیر نیست. اما وقتی در منطقه ناشناخته ای قرار دارید و نمی توانید از ویژگی دریافت مسیرها در برنامه Google Maps استفاده کنید ، پس چه کاری انجام می دهید؟ مسیر خود را از کجا می دانید ؟ خوشبختانه ، دستگاه های مدرن اندرویدی و iOS دارای یک مغناطیس سنج هستند. با استفاده از آن به صورت دستی ، می توانیم جهت مکان اطراف خود را بشناسیم. در این راهنما ، من نحوه پیدا کردن جهت سفر را با استفاده از  Google Maps  توضیح خواهم داد.

جهت یابی با گوگل مپ

جهت سفر خود را با استفاده از Google Maps پیدا کنید

همانطور که گفتم ، تلفن های هوشمند مجهز به مغناطیس سنج هستند. این ویژگی حرکات دستگاه شما را در دشت زمینی بر اساس میدان مغناطیسی زمین تشخیص می دهد.

 

مکان باید در دستگاه شما فعال باشد. در غیر این صورت ، دریافت راهنما امکان پذیر نخواهد بود.

قطب نما در Google Maps

نقشه گوگل دارای یک قطب نما است. وقتی برنامه را به سادگی باز می کنید ، آن را نمی بینید. هنگامی که می خواهید نقشه را با استفاده از انگشتان به صورت دستی حرکت دهید ، قطب نما نشان داده می شود. همه ما می دانیم که یک قطب نما می تواند به ما راهنمایی کند. اگر یک جهت را بشناسید ، بقیه را نیز خواهید شناخت.

 

قطب نما در Google Maps دارای دو سوزن است که هنگام تنظیم یا حرکت نقشه با استفاده از انگشتان خود حرکت می کنند. سوزن قرمز روی قطب نما جهت شمال را نشان می دهد. این بدان معناست که سوزن قرمز به هر جهتی که نشان می دهد ، جهت شمال است. سوزن خاکستری جنوبی است.

پیدا کردن جهت سفر در Google Maps

مکان شخصی شما با استفاده از یک نقطه برجسته آبی و سایه روشن در Google Maps برجسته می شود. این سایه به جهتی که روبرو هستید اشاره می کند. بنابراین ، دانستن مسیر سفر برای شما آسان تر می شود.

پیدا کردن جهت سفر در Google Maps

در حالی که قطب نما روی صفحه نمایش داده می شود ، می توانید روی آن ضربه بزنید و فقط به سمت شمال نشان داده می شود. الفبای ‘N’ بر روی قطب نما با علامت فلش نشان داده می شود. این به شما کمک می کند تا راهنمایی ها را به درستی تأیید کنید.

 

تصویر بالا مربوط به Google Maps بود. اگر از دستگاه Apple مانند iPhone و برنامه Maps بومی آن استفاده می کنید ، همچنین هنگام تنظیم نقشه با انگشتان خود ، قطب نما را خواهید دید. در اینجا تصویری از قطب نما در برنامه Apple Maps وجود دارد.

جهت حرکت با استفاده از قطب نما در نقشه های اپل

شما فقط باید جهت شمال و جهتی را که با آن روبرو هستید بدانید. در این صورت می توانید به راحتی از مسیر خود در Google Maps مطلع شوید. هنگامی که شمالی را کشف کردید ، می توانید به راحتی جهت شرقی ، غربی و جنوبی را نیز دریابید.

 

 

این دانش زمانی که در مکانی ناشناخته باشید و ایده ای نداشته باشید که باید به کدام سمت بروید ، به درد شما خواهد خورد. نه تنها اندروید ، بلکه می توانید از نقشه های آیفون های اپل نیز استفاده کنید تا جهت خود را پیدا کنید . تفاوت زیادی بین ویژگی های قطب نما نقشه در Android و iOS وجود ندارد.

نوشته چگونه می توان با استفاده از Google Maps جهت سفر خود را پیدا کرد ؟ اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.