HTML چیست؟

4

 HTML چیست؟

HTML چیست ؟ HTML که مخفف Hypertext Markup Language است ، زبان اصلی نشانه گذاری است که برای ساختار محتوای وب استفاده می شود . هر صفحه وب در اینترنت حداقل برخی از نشانه گذاری HTML ها را در کد منبع خود دارد و اکثر وب سایت ها از بسیاری از پرونده های HTML یا HTM تشکیل شده اند .

 

قوانین زبانی که HTML دنبال می کند نحوه نمایش متن تشکیل دهنده صفحه وب را برای یک مرورگر وب توصیف می کند. بدون HTML برای ساختار محتوای صفحه ، متن بدون رنگ ، جداول ، قالب بندی ، لیست ها و عناوینی که خواندن آن را آسان می کند ، بدون فرم ظاهر می شود.

 

دانستن اینکه HTML چیست ، چگونه به وجود آمده است و چگونه زبان نشانه گذاری ساخته شده است ، کاربردهای شگفت انگیز این معماری وب سایت اصلی و چگونگی ادامه آن را در بخش عمده ای از نحوه مشاهده وب نشان می دهد.

 

  • HTML با هر حرف تلفظ شده ، مانند aitch-tee-em-el بیان می شود .

 

چه کسی HTML را اختراع کرد؟

HTML در سال ۱۹۹۱ توسط تیم برنرز لی ، خالق و بنیانگذار رسمی آنچه اکنون به عنوان شبکه جهانی وب می شناسیم ، ایجاد شد .

 

Berners-Lee ایده اشتراک اطلاعات را بدون توجه به اینکه رایانه در چه مکانی قرار دارد ، با استفاده از لینک ها ، HTTP ( پروتکل ارتباطی برای سرورهای وب و کاربران) و uniform resource locator ( URL ) (یک سیستم آدرس دهنده برای هر وب) فرموله کرد.

 

نسخه های جدید HTML منتشر شده است که آخرین نسخه HTML5 است. و به عنوان یک توصیه W3C منتشر شده است .

 

 

HTML چیست و به چه صورت است؟

کد HTML

HTML ترکیبی از متن است ، مانند آنچه در هنگام خواندن این مقاله مشاهده می کنید و مواردی به نام برچسب. برچسب های HTML مانند تصویر بالا ، کلمات یا اختصارهایی هستند که با براکت های زاویه ای احاطه شده اند ( < و > ).

 

مرورگر وب از برچسب های HTML برای دانستن نحوه نمایش هر مورد در صفحه وب استفاده می کند. اگر یک بخش از متن توسط برچسبی برای ایجاد پاراگراف احاطه شده باشد ، مرورگر می فهمد که آن متن باید به عنوان یک پاراگراف ظاهر شود. همین امر در مورد سرآیند صفحه و بدنه صفحه وب صدق می کند ، که هر دو دارای برچسب های مرتبط هستند.

 

برچسب های اضافی HTML ممکن است رنگ متن یا موقعیت تصویر را توصیف کنند ، موارد را با گلوله یا اعداد لیست کنند ، به سایر صفحات وب و فایل ها پیوند دهند و متن را پررنگ ، زیرخط دار یا به صورت جدول سازماندهی کنند. HTML همچنین برای نوشتن نمادها و جاسازی تصاویر ، فیلم ها و فرم ها به طور مستقیم در یک صفحه وب مفید است.

 

 

همه برچسب های HTML به صورت جفت نوشته می شوند تا مرورگر بداند که این برچسب دقیقاً به چه متنی اعمال می شود. یک برچسب HTML همیشه باید شامل نشانگرهای شروع و پایان باشد ، به شرح زیر:

 

<tag> محتوا </ tag>

 

خوانندگان صفحات وب این برچسب ها را نمی بینند ، زیرا آنها در واقع فقط دستورالعمل هایی برای تفسیر مرورگر هستند. به عنوان مثال عنوان زیر را یاد بگیرید ، “چگونه HTML را یاد بگیریم”. این متن همان چیزی است که می بینید ، اما کد پنهانی که نحوه نمایش متن را هدایت می کند شامل <h3> و <h3/> است.

 

برچسب های HTML حتی می توانند درون سایر برچسب ها قرار بگیرند ، مانند ایجاد یک پیوند در داخل یک پاراگراف یا متن پررنگ در عنوان.

نحوه یادگیری HTML

شناخته شده است که HTML یکی از آسانترین زبانهای رایانه ای برای یادگیری است زیرا بسیاری از آن برای انسان قابل خواندن است. شما می توانید شروع به نوشتن صفحات وب HTML خود با استفاده از یک ویرایشگر متن معمولی مانند notepad کنید ، اما ویراستاران HTML اختصاصی نیز وجود دارد که ممکن است کار را بهتر انجام دهند.

 

یکی از محبوب ترین مکانها برای یادگیری HTML به صورت آنلاین ، W3S Schools است . شما می توانید نمونه های مختلفی از عناصر مختلف HTML را پیدا کنید و حتی این مفاهیم را با تمرینات عملی و آزمونهای HTML به کار ببرید . اطلاعاتی در مورد قالب بندی ، نظرات ، CSS ، JavaScript ، مسیرهای پرونده ، ویژگی های برچسب ، نمادها ، رنگ ها ، فرم ها و موارد دیگر وجود دارد.

 

 

Codecademy و Khan Academy دو منبع HTML دیگر هستند که ارزش بررسی دارند.

نوشته HTML چیست؟ اولین بار در لرن پارسی. پدیدار شد.

Comments are closed.